
![]()
Свято душі та слова: відзначення Дня української писемності та мови!
24 жовтня у нашому ліцеї пройшов захід «Мово українська, гордосте моя!» — свято слова, пісні й любові до рідної мови, присвячене Дню української писемності та мови, що відзначається 27 жовтня у день пам’яті Преподобного Нестора-Літописця – зачинателя писемної української мови.
На святі центрі уваги був найцінніший скарб нашого народу – рідне слово!
Учні та вчителі, окрім прослуханих поезій та пісень на честь рідного слова та України, пригадали історію встановлення свята та його історичного значення, мандрували етапами розвитку української писемності, дізнались багато цікавих фактів про нашу мову та її місце серед інших мов Європи.
Найзахоплюючою частиною стали конкурси, які вимагали від учасників не лише ґрунтовних знань з рідної мови, а й швидкості мислення та креативності: “Спіймай слово”, “Антисуржик”, “Народ скаже, як зав’яже” тощо. Спробували свої сили учасники заходу й в поетичній майстерності у конкурсі “Чарівні слова”.
За кожну правильну відповідь учасники отримували відзнаки «Знавці рідної мови». Найбільшу кількість відзнак отримали Ананко Поліна (6 клас) та Заволович Софія (5 клас).
Ми вітаємо наших ерудитів, які підтвердили свій високий рівень володіння рідною мовою!
Великою нагородою для всіх нас, як слушно підкреслили організатори, стали знання, любов та увага до українського слова – нашого оберегу!
Нехай українська мова завжди лине гордо і дзвінко, як жайвір над полями, об’єднуючи нас у міцну українську родину! Дякуємо всім учасникам та організаторам (учням 7 класу) за цей день, сповнений гордості за рідне слово!










